wtorek, 1 marca 2011

Klein + Hummel Telewatt Stereo Nova VS-66

K+H to 2x12W mocy.
Klein & Hummel Stereo Telewatt wzmacniacz stereo Nova VS-66.
Moc wyjściowa: 2 x 12 W, pasmo przenoszenia: 25-20000 Hz ± 0,5 dB.
Jeśli wierzyć danym to powiem szczerze jeśli ten wzmak chodzi od 25 Hz to co by było jak jego dół schodził by do 20Hz. Powiem tak- niejeden miałem wzmak ale to co robi ten lampowiec to miód na uszy z takim dolem że nie mogę się nasłuchać. K&H brzmi przyjemnie. Dość naturalnie , swobodnie i z tak fajnym basem że coś pięknego. Ładna barwa i dość gęsty dźwięk. Wzmak nie jest idealny troszkę brumi i to może denerwować na początku. Jedno jest pewne nigdy go nie sprzedam bo może nie jest mega audiofilski to jednak przyjemność słuchania jest zauważalna.

Po 3 latach użytkowania troszkę refleksji.
Padło trafo. Z uwagi na bardzo cienkie przewody uzwojeń WN doszło do uszkodzenia . Niestety nie do naprawy.Trzeba uważać bo nie ma możliwości polutowania ani przezwojenia. Poza tym podczas 3 letniego odsłuchu okazało się że wzmak lubi tylko i wyłącznie jedne głośniki Revox. Z innymi już nie było tak słodko. Głównie problem polegał na kiepskiej reprodukcji dolnego basu. Trzeba uważać.
Mój model doczekał się jeszcze zmiany prostownika . Oczywiście na układ z poprzedniej wersji czyli lampowy. No i najważniejsze. Nie polecam zakupu dla osób które nie orientują się w elektronice szczególnie wzmaków lampowych.
Jest to tak namieszany wzmak że nie wszystko jest takie proste niestety. Łatwo się pogubić w tym gąszczu. A lubi się co chwila coś stać.