poniedziałek, 2 lutego 2009

Great Panzer CD - Denon DCD-3300


DENON DCD-3300


Kolejny CD w mojej kolekcji. lektura obowiązkowa dla poszukujących ciekawego i dobrego dźwięku. Nie ma co kawał solidnej techniki audio. Fantastyczna budowa. Miedziane chasis, usztywniona konstrukcja z matami antywibracyjnym na spodzie. Odzielne transformatory sieciowe Audio/Digital ekranowane blachą.Kondensatory z profesjonalnej seri nippon chemicon AWF,ADF
Przetworniki użyte w tej konstrukcji to selekcjonowane 2 X PCM56P-K do których sygnał jest doprowadzony poprzez galwaniczne optoizolatory. Topowa konstrukcja Denona.
Laser Sony KSS-123A już nieprodukowany, ale można dostać na aukcjach ebay. Czyta bardzo szybko i bez żadnych problemów wszystkie CD i CDR.

Dźwięk ... hmmmm . W oryginalnej wersji czyli fabryczne brzmienie jest gęste wypełnione z gęstą podstawą basową. Stereofonia na bardzo dobrym poziomie. Szczególnie ciekawie została oddana przestrzeń pomiędzy monitorami gdzie pięknie rysuje się perspektywa muzycznego spektaklu.
Oddanie wokali znakomite, soczyste , barwne i naturalne. Pozbawiony mikrodynamiki w górze pasma dzwięk,brak finezji, lekko przypudrowany dzwięk co nie przeszkadza w tworzeniu wspólobecnosci muzycznej podczas odsłuchow. Ambient brzmi na nim fantastycznie za sprawą bassu. Ten jest kosmiczny. Słuchająć muzyki ze scieżki dzwiekowej filmu Blade Runner byłem w " 7 niebie" Czuło się otchłań i klimat dzięki tak rozpiętej skali dźwięku z tak brzmiącym bassem. Zero burczenia po prostu odchłań czarnej dziury.... cudo. Warto kupić ten klocek choćby dla samego bassu. Ja się zakochałem.
Znakomity do tuningu choć niedotykany brzmi bardzo dobrze.
Ciekawostką jest też dobra sekcja wzmacniacza sluchawkowego choć na NJM4556D gra wybornie. Grado SR225 i SR 60 piało z zachwytu :)
Wyjścia XLR czego nie omieszkam przetestować ze swoimi monitorami studyjnymi AEONa frmy APS audio pro Salutions. Obecnie w trakcie tuningu. A mozna z niego wycisnąć po pierwszych zmianach czyli wymiana OAmpow już jest dużo więcej powietrza i mikro dynamiki. Prace mocno postępują. O czym napiszę...
Odsłuchu dokonałem na
Nosclon - Sony G5
Monitory atywne AEON APS Audio Salution